kto powinien rządzić w związku

Kto powinien rządzić w związku?

Kto powinien rządzić w związku? Posiadanie władzy wydaje się zawsze bardzo kuszącą opcją. W życiu jednak bywa bardzo różnie. Związki są wymagające, bo przecież tworzą je różni ludzie. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju, a wypracowanie kompromisów przychodzi nam zazwyczaj ciężko.

Kto powinien rządzić w związku – oczami świata

Od kiedy jestem z moim mężem nie raz, nie dwa już słyszałam:

„No widać kto rządzi w Waszym związku.”

Oczywiście z wielkim trudem domyślam się, że ja:) Zawsze mnie to denerwuje, bo ja nigdy o tę „władzę” nie prosiłam. Nie czuję również, że narzucam mojemu facetowi cokolwiek, a taki właśnie zarzut czuję w słowach „Widać kto rządzi”. Przecież rozmawiamy o wszystkim, ustalamy wspólnie, jakie kroki podjąć w danej sytuacji itd. Mimo to raz po raz znowu słyszę: „Widać kto rządzi.” Może moje nieprzyjazne nastawienie wobec takich słów spowodowane jest tym, że pochodzę z małej wioski, gdzie raczej negatywnie jest postrzegana sytuacja, w której kobieta dominuje. Generalnie w miastach też nie czuję jakiegoś powiewu świeżości w tej kwestii. Odnoszę nawet wrażenie, że niektórzy mężczyźni nie lubią mnie na starcie, bo w ich podświadomości nie przystoi, aby kobieta „rządziła” w związku. Facet powinien zbudować dom, spłodzić dziecko i te sprawy… Oczywiście postawy takie są głęboko zakorzenione i wyniesione z domu. Nie powinnam też odnosić się tutaj tylko do płci męskiej, ponieważ wiele pań ma takie same poglądy.

Kto powinien rządzić w związku – kobieta?

Facet, który jest z kobietą o typie dominującym jest często postrzegany jako ten biedny, z lekko niedorozwiniętym „genem męskości”, któremu należy bardzo współczuć, bo ma straszną żonę, nad którą nie potrafi zapanować (tak jakby jakikolwiek facet potrafił zapanować nad jakąkolwiek kobietą 🙂 Panowie nie oszukujcie się panujecie tylko nad kobietami, które Wam na to pozwalają (pomijam sytuacje patologiczne). Kobiety te np. wiedzą, że czasem przesadzają albo po prostu kręci je fakt, że stawiacie je do pionu, gdy zachodzi taka potrzeba 🙂

Pantoflarz?

Jest jeszcze druga opcja dla faceta, który wybrał życie u boku dominującej kobiety – zostanie nazwany „pantoflarzem”, a samce Alfa będą urządzać podśmiechujki za jego plecami, zapominając, że siedzenie pod pantoflem jest bardzo wygodne. Sami pomyślcie: nic nie trzeba planować, o nic się martwić, a w zamian za poczucie bezpieczeństwa i stabilności zostaje się czasem poproszonym o wypełnienie jakiś prostych czynności. Przez większość czasu można jednak zajmować się tym na, co ma się akurat ochotę. Żyć nie umierać. Posiadanie „władzy” , nawet tej „związkowej”, wiąże się z ogromna odpowiedzialnością. Odpowiedzialnością, która często bywa przytłaczająca i sprawia, że człowiek czuje jakby szedł sam przez życie mimo, że ma partnera…

Kto powinien rządzić w związku – logiczna argumentacja

dlaczego kobieta powinna rządzić w związku – 3 powody:

  1. bo może,
  2. bo chce,
  3. bo facetowi to nie przeszkadza.

dlaczego mężczyzna powinien rządzić w związku – 3 powody:

  1. bo może,
  2. bo chce,
  3. bo kobiecie to nie przeszkadza.

🙂

Ale kto tu rządzi?

Gdy byłam małą dziewczynką marzyłam, że kiedyś będę uległą żoną słuchającą z podziwem swojego męża, jakby był Kim Dzong Unem. Stało się jednak inaczej, gdyż pokochałam faceta, który nie ma zapędów dyktatorskich, ba, średnio go nawet obchodzi jakakolwiek dominacja. Kiedyś zapytałam go, co dla niego jest najważniejsze w życiu odpowiedział:

„Spokój”

Odpowiedział. Na tej podstawie stwierdzić można, że osobowościowo jesteśmy bardzo różni, a jednak to działa.

Kto rządzi w naszym związku? A czy to ważne? Dlaczego ktoś chce to komentować? Jeżeli on i ja jesteśmy zadowoleni to nie ma większego znaczenia jak nas postrzegają inni. Oczywiście szkoda osób, które na starcie skreślają mnie, czy też jego, za to, że ich zdaniem pełnimy taką, a nie inną rolę. Z drugiej strony jeśli za takie coś skreślają na starcie to raczej nie polubilibyśmy się. Tak jak jedna firma nie powinna celować we wszystkie segmenty klientów, tak jeden człowiek nie powinien chcieć przyjaźnić się ze wszystkim.

A kto rządzi u Was  i dlaczego tak jest dobrze – napisz w komentarzu?

wpadaj do mnie tam gdzie lubisz:

Otrzymuj rozwojowo – macierzyńskie triki na swojego maila

Instagram

Fanpage na Facebook

Grupa Produktywne mamy na FB

 

Może Cię też zainteresować:

5 zmian na lepsze po porodzie

Jak zmienia się życie po porodzie? 5 zmian na lepsze.

 

2 thoughts on “Kto powinien rządzić w związku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *