doula

Podcast 008: Jak przespać noc z dzieckiem? Rozmowa z konsultantką snu Moniką Huntjens

Jak przespać noc z dzieckiem? 

Młodzi rodzice imają się różnych sposobów uspokajania dziecka, jedne z nich sprawdzają się lepiej inne gorzej. Z pewnością jednak należy „wypróbować” na swoim dziecku te sposoby, za którymi stoją badania nad strukturą snu, funkcjonowaniem mózgu. Temat ten jest niezwykle ciekawy i dlatego własnie postanowiłam go zgłębić dla siebie i dla Was. Moim zdaniem wyszło wspaniale. mój gość ma ogromne kompetencje w temacie uczenia dzieci samodzielnego zasypiania. 

Czego dowiesz się, między innymi, z tego odcinka:

  • Dlaczego niemowlaki nie śpią?
  • Jakie są największe grzechy świeżo upieczonych rodziców, które przeszkadzają dziecku w śnie w nocy?
  • Ila czasu powinno spać w ciągu dnia dziecko powyżej roku?
  • Dlaczego dzieci, które przesypiały nocki nagle (ku rozpaczy rodziców) przestają?
  • czy rezygnacja z karmienia piersią przyczynia się do przesypiania nocki przez malucha?
  • Czy można sprawić, że każdy niemowlak będzie spać 6 godzin w nocy?
  • Moniko, wiem, że prowadzisz też różne warsztaty związane z tematyką snu dziecka. Czy mogłabyś nam trochę opowiedzieć o tematach i o tym gdzie będzie można Cię spotkać w najbliższym czasie?

Kim jest Monika Huntjens?

Monika jest konsultantką snu. Prowadzi praktykę jako Konsultantka ds. Snu Dziecka, jest certyfikowana przez The Family Sleep Institute, instytucję wyznaczającą standardy w tej branży na całym świecie. Prywatnie jest mamą dwuletnich bliźniąt!, które niewątpliwie, jak sama mówi, przyczyniły się do jej zainteresowania się tematem snu dziecka i odkrycia nowej misji w życiu: edukować i wspierać rodziny, które doświadczają problemów ze snem u swoich dzieci.
Jako Konsultantka ds. Snu Dziecka prowadzi indywidualne konsultacje oraz warsztaty i wykłady dla rodziców w języku polskim i angielskim. Współpracuję również z fundacjami, żłobkami, szkołami rodzenia oraz z innymi organizacjami, których działania nakierowane są na zwiększanie kompetencji rodziców, tak aby efektywnie wspierali swoje dziecko w procesie rozwoju, wychowania i edukacji. Wierzy, że każde dziecko może pięknie przesypiać noce, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie całej jego rodziny. 

Źródła wspomniane w tym odcinku:

Strona Moniki:

Strona Moniki – Śpij Maluszku

Może Cie tez zainteresować:

Karmienie piersią dziecka powyżej roku – moje przemyślenia

Karmienie piersią dziecka powyżej roku – moje doświadczenia

 

A jakie Wy macie sposoby na sen swoich dzieci? czy zauważyliście zmiany struktury snu w którymś momencie ich życia? napiszcie w komentarzu